Turnieje dnia – podsumowanie drugich i trzecich zawodów

Za nami kolejne dwa turnieje dnia. W zeszłym tygodniu rozegraliśmy turniej systemem pucharowym, w którym wszyscy zawodnicy kierowali tą samą drużyną – reprezentacją Polski. Jako, że do zawodów zgłosiło się sześciu graczy, dwóch z nich – Nawrosiu i Tomasz91 otrzymało drogą losowania od razu miejsce w półfinale.

W parach ćwierćfinałowych jednostronnym pojedynkiem było starcie Bescona z bborovem. Oba mecze zakończyły się rezultatem 4:1 i utytułowany Bescon ponownie miał walczyć o podium zawodów. W drugiej parze ćwierćfinałowej MisiekGol wygrał pierwszy mecz z juve1910 2:1, ale to była zbyt mała zaliczka przed rewanżem – 4:1 dla juve sprawiło, że Misiek zakończył swój udział w zawodach.

W półfinałach świetną grą popisał się Tomasz91, który sprawił ogromne problemy Nawrosiowi, przyjmując bardzo defensywny styl gry. Tomasz91 potwierdził dobrą dyspozycję z pierwszego turnieju, wygrywając w dwumeczu 3:1.

W parze Bescon – juve1910 dwukrotnie o wygranej decydowała jedna bramka i w obu przypadkach górą okazał się lider klasyfikacji generalnej po pierwszych zawodach – Bescon. Zwycięstwo 5:4 i 2:1 ponownie dały Besconowi przepustkę do finału.

W finale graliśmy tylko jeden mecz i to Bescon zaliczył świetny start szybko wychodząc na prowadzenie, które zwiększał wraz z upływem czasu. Ostateczny wynik – 4:0 i Bescon po raz drugi dopisał sobie 3 pkt do klasyfikacji generalnej za wygraną w lidze dnia.

Trzeci turniej, który rozegrano w miniony weekend, można zatytułować „Najlepsi z najgorszych”, jako iż gracze kierowali najlepszymi drużynami.. ze średnim ratingiem poniżej 60. Do losowania drużyn trafiło tym samym duńskie Lyngby, szkockie Hamilton Academical oraz Livingston, a także drugoligowcy: Ponferradina z Hiszpanii, Trapani Calcio z Włoch i Chambly z Francji.

W dwudniowych zmaganiach rozgrywanych systemem ligowym sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Pierwszy dzień zaczął się wyjątkowo fatalnie dla adipesa, który przegrał wszystkie pojedynki, by.. nagle odżyć drugiego dnia turnieju, wygrywając wszystkie pozostałe spotkania. To ostatecznie pozwoliło mu zająć tylko 5. miejsce.

Odmienna sytuacja miała miejsce w przypadku juve1910. Świetny początek zawodów, w którym pokonał Nawrosia 3:2 i rozgromił Tomasza91 7:2 nie przełożył się na końcówkę turnieju. Po porażkach z adipesem i MiśkiemGolem, juve1910 musiał zadowolić się najniższym stopniem podium.

Niestety zawiodła rewelacja drugiego turnieju – Tomasz91, który nie do końca poradził sobie z prowadzeniem hiszpańskiej Ponferradiny. Tomasz dobrze spisywał się w ofensywie – strzelił 12 bramek w 5 meczach, ale gra obronna, czyli prawie 4 bramki tracone na mecz, przyczyniła się do zajęcia ostatniego miejsca w turnieju.

Sytuacja w tabeli przed ostatnimi dwoma spotkaniami turnieju ułożyła się tak, że mieliśmy trzech kandydatów do końcowego tryumfu. MisiekGol, Nawrosiu i RalphK między sobą mieli zdecydować o wygranej. Na pierwszy ogień poszło starcie Ralpha z Miśkiem. Po wyrównanych 30 minutach, napastnik szkockiego Livingston celną główką wyprowadził Ralpha na prowadzenie, którego już nie oddał do końca zawodów. Misiek tym samym stracił szansę na wygraną w turnieju, ale miał jeszcze bezpośredni wpływ na końcowy wynik, jako iż w ostatnim meczu zawodów stanął naprzeciw Nawrosia, któremu wystarczał remis do końcowego tryumfu. Ku zaskoczeniu wszystkich zgromadzonych na kanale, Misiek wykazał się zabójczą skutecznością i pokonał głównego kandydata do zwycięstwa 3:1. Niespodzianka stała się faktem – w swoim debiutanckim sezonie RalphK wygrał swój pierwszy turniej.

Co ciekawe, ów sukces osiągnął.. zdobywając najmniej bramek ze wszystkich graczy. Jego Livingston jako jedyne nie strzeliło 10 bramek w turnieju. Po raz kolejny potwierdziło się, że najważniejsza jest gra obronna.

Czwarty turniej sezonu już w najbliższy weekend. Na discordzie znajdziecie dwa zestawy drużyn, na które możecie głosować. W piątek około godziny 16 ten, który uzyska więcej głosów, zostanie użyty w losowaniu drużyn.

Zapisujcie się śmiało, punkty rankingowe czekają!

Drabinka drugiego turnieju
Tabela trzeciego turnieju

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ekipy LIG